Olej na kartonu, 68x55 cm. Nesignováno. Rámováno.
Nejdelší strana: 79 cm
Karton od evropského malíře první poloviny 20. století zobrazuje výjev na mořském pobřeží, na kterém se odehrává scéna trhu. Nad linií horizontu se otevírá vysoká obloha s kupícími se mraky, jež se stahují nad krajinou a odráží se na vodní hladině. Malba evokuje u diváka vzpomínky na slavné období holandské malby 17. století, kdy malíři, mistři zobrazení každodennosti, s oddaností zobrazovali život obyčejných lidí na svých kompozicích. Po určení autorství tohoto vysoce kvalitního díla lze jedině očekávat zvýšení jeho hodnoty.