Tempera, 58x78 cm. Signováno vpravo dole Matějíček. Rám, sklo.
o autorovi: 1925 - 1998
Narodil se v Plechově u Tábora. Studoval pražskou AVU u prof. Rady. Studijní cesty podnikl po Bulharsku, Itálii, Francii, Německu. Ve své tvorbě čerpal inspiraci hlavně v jižních Čechách. Zabýval se také restaurováním sgrafit.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč.