Olej na plátně, 50x67 cm, signováno vpravo dole Bedř. Peroutka, rám. 1860 Studoval u prof. Schwaigra na AVU, náměty čerpal převážně z okolí Stříbrné Skalice. Zúčastňoval se výstav JUV a SVU Myslbek v Praze.