Olej na lepence, 54x62,5 cm, signováno vpravo dole Béďa Peroutka, rám. 1860 Studoval u prof. Schwaigra na AVU, náměty čerpal převážně z okolí Stříbrné Skalice. Zúčastňoval se výstav JUV a SVU Myslbek v Praze. Pozn.: Rám mírně poškozen.