Olej na kartonu, 26x33 cm, rám, zaskleno, signováno vpravo dole.
Pozn.: Rám na spodní liště prasklý a lepený.
1860 -
Studium u prof. Schwaigra na AVU, náměty čerpal převážně z okolí Stříbrné Skalice. Zúčastˇnoval se výstav JUv a SVU Myslbek v Praze.