Rudolf Mejsnar - Zátiší s houslemi

Olej na sololitu, 40x40 cm. Signováno vpravo dole Mejsnar. Rámováno.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1928 – 2022
Malíř, designér, textilní výtvarník. Studoval Střední průmyslovou školu textilní v Jilemnici, Textilní školu kreslířskou v Brně a VŠUP v Praze. Zaměstnán byl v Ústavu bytové a oděvní kultury (ÚBOK), kde se věnoval filmtisku, art protisu, gobelínům a patchworku, navrhoval gobelíny a tapisérie. Podílel se také na pokračování tradice historických uměleckých a řemeslných dílen v Jindřichově Hradci, založených v r. 1910 Marií Teinitzerovou. Od 90. let 20. stol. se věnoval malbě.

117132. Zátiší s houslemi
Dražba ukončena:09.06.2024 21:06:58
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč