Olej na kartonu, 22x27 cm, signováno vlevo dole M. Šindlerová, rám.
1875, Bohušovice u Terezína - 1941, Praha
V Praze byla studentkou umělců Jansy, Kalvody a V. Strettiho. V Paříži se poté učila u Charlese Guérina. Pět let žila ve španělském Madridu odkud si přivezla mnoho krajinářských obrazů a grafik. Věnovala se také malbě zátiší.