Josef Bulant - Procházka v parku

Olej na kartonu, 9x19 cm. Signováno vlevo dole Bulant. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1923 – 2014
Malíř. Studoval na Státní grafické škole v Praze u profesorů Klíra a Beneše a na AVU v Praze u M. Holého a B. Slánského na škole restaurování a malířské techniky a technologie. Po studiu se vrátil do rodného města Jihlavy a Českomoravská vysočina se stala základem jeho výtvarné práce. Působil jako učitel výtvarné výchovy na Pedagogickém institutu v Jihlavě. Ve své tvorbě dospěl přes kresbu ke krajinomalbě a pod vlivem francouzské barbizonské školy, zvláště Camille Corota, vytvářel lyrické krajiny.

23739. Procházka v parku
Dražba ukončena:31.10.2018 22:30:52
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 000 Kč