Ivan Mládek - Srb Nikola Tesla předvádí v New Yorku první volkmen

Nejdelší strana: 72 cm

Tisk, 42x42 cm. Signováno vpravo dole fixou I. Mládek. Rám, plexisklo.

o autorovi: 1942
Kreslíř, malíř, skladatel, zpěvák, textař. Studoval na VŠE v Praze. Od 60. let minulého století se zabýval malbou a kresleným humorem. Spolupracoval s časopisem Mladý svět. Společně s Jaroslavem Myslivečkem vytvářeli monumentální antiperspektivní obrazy. Společné obrazy podepisovali Josef II. Později začal Mládek své motivy realizovat v samostatné, naivisticky laděné stylizované malbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 330 000 Kč

119912. Srb Nikola Tesla předvádí v New Yorku první volkmen
Zbývá:28 dnů, 0 hodin
Konec dražby:01.08.2024 22:41:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč