Antonín Tomek - U Kameniček

Olej na kartonu, 21x78 cm. Signováno vpravo dole A. Tomek 63. Rám, sklo.

o autorovi: 1908 – 1978
Malíř. Studoval na pedagogické škole v Brně. Zpočátku se věnoval hudbě a pedagogické činnosti, později se cele zaměřil na malířství. Zpracovával zejména tématiku z Valašska, Ostravska a Záhoří. Kreslil také karikované portréty z domácí kulturní a politické scény. Byl členem Sdružení umělců slezských.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

Antonín Tomek
308863. U Kameniček
Dražba ukončena:05.06.2021 20:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč