Antonie Jankovcová - Talíř

Sklo, průměr 49 cm. Signováno vespod Antonie Jankovcová 1990.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1943
Sklářská výtvarnice, sochařka. Studovala rytí skla na SVPŠ sklářské v Železném Brodu a na VŠUP v Praze u S. Libenského. Působila jako designérka skla ve Výzkumném ústavu skla v Novém Boru. Společně s manželem Janem Jankovcem, malířem skla, vyvinula ojedinělou technologii skleněných závěsných obrazů. Uskutečnila též řadu projektů v architektuře. Její tvorba je zastoupena v mnoha muzeích a galeriích v Čechách i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 700 Kč

119804. Talíř
Zbývá:27 dnů, 23 hodin
Konec dražby:01.08.2024 20:53:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč