Norbert Grund - U prodavače

Olej na dřevě, Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 36 cm

Olej na dřevě, 15,3x22,5 cm. Nesignováno. Rámováno.

Žánr patří k základním tematickým okruhům tvorby Norberta Grunda, který v tomto díle je představen zobrazením trhu pod vysokým nebem. Dominantou výjevu je zobrazení scény z každodenního života, kdy trhovci ukazují muži své zboží a vybízejí ho ke koupi. V pozadí kompozice se otevírá pohled na jemně modelované svahy kopců, nad kterými se stahují mraky na prosvětlené obloze. Výrazná kontrastní barevnost je tvořena zemitými odstíny přírody a postavami v popředí kompozice, které dodávají kompozici barevné kontrapunkty. Vysoká výtvarná hodnota činí z tohoto díla působivou ukázku tvorby Norberta Grunda, jehož dílo je zastoupeno v předních domácích galeriích a je vynikající finanční investicí a akviziční příležitostí pro sbírku rokokové malby.

Pozn.: Přiložen odborný posudek PhDr. Šárky Leubnerové.

o autorovi: 1717 – 1767
Český malíř pozdního baroka a rokoka. Formativní vliv na jeho dílo mělo české barokní umění a němečtí malíři miniatur. Základ jeho díla tvoří malé kabinetní obrázky, nejčastěji žánrové, ale i krajinné a biblické náměty.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 700 000 Kč.

posouzeno znalcem
128430. U prodavače
Zbývá:19 dnů, 15 hodin
Konec dražby:20.11.2024 20:28:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:10 000 Kč

10 000 Kč 01.11.2024 2:55:32 2216