Richard Wiesner - Na sklonku léta

Olej na plátně, 120x100 cm. Signováno vpravo nahoře R. Wiesner. Rámováno.

Nejdelší strana: 145 cm

Richard Wiesner patří k předním českým figuralistům 20. století, jehož dílo charakterizuje úspěšná syntéza zahraničních zkušeností s autorovým vlastním projevem, který reagoval na umělcův vývoj. Velmi dobře to ilustruje i předložené dílo s námětem sklonku léta. Obraz Wiesner pojal jako monumentální kompozici s jasně vyjádřenou skladebnou strukturou a bravurně zvládnutým barevným řešením, jak bylo pro jeho díla typické. Na plátno zasadil tři postavy s plnými tělesnými tvary, které zpracoval tak, že působí jako sochařská díla. Tomuto dojmu zcela odpovídá i potlačení detailů a důraz na semknutost celku. Mezi přednostmi obrazu lze jednoznačně jmenovat bytostně malířskou rukopisnou techniku, která umožňuje sledovat způsob malířovy práce. Pro autora je příznačný i alegorický námět s klasickými podtóny. Vcelku obraz představuje reprezentativní ukázku vysoce ceněné tvorby jednoho z předních umělců domácí výtvarné scény 20. století.

o autorovi: 1900 - 1972

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 220 000 Kč

vydraženo top velký formát
128428. Na sklonku léta
Dražba ukončena:20.11.2024 20:26:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:75 000 Kč