Olej na sololitu, 110x82 cm. Signováno vpravo dole Jiří Matouš Trnka 2010. Rámováno.
Nejdelší strana: 115 cm
o autorovi: 1946
Malíř, grafik, sochař. Studoval na SOŠ výtvarné v Praze. Pracuje technikou kresby i malby, vytváří figurální plastiky. Ve svých dílech používá symboly, znaky technické civilizace, fantazijní zvířata i další fantazijní prvky. Je členem Středočeského sdružení výtvarníků UVU.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.