Zdeněk Balaš - Koupání

Olej na překližce, 47x80 cm, Signováno vlevo dole Balaš 45. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 97 cm

o autorovi: 1904 – 1997
Malíř. Studoval architekturu na ČVUT, poté na UMPRUM v Praze u A. Hofbauera, současně profesuru kreslení na technice a PF UK v Praze. Řadu let působil mimo Prahu, pak se stal profesorem na Státní grafické škole v Praze. Námětem jeho obrazů byly vedle krajin předměstské zahrádky, vagónové kolonie, poutě, maringotky. Byl členem UB, kde měl v r. 1942 soubornou výstavu.

vydraženo top
128077. Koupání
Dražba ukončena:03.11.2024 20:29:51
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč