Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole Jos. Kříž. Rámováno.
Nejdelší strana: 82 cm
o autorovi: 1932 – 2006
Sochař, malíř. Vyučen řezbářem, studoval AVU v Praze u J. Laudy. Vytvářel komorní i monumentální plastiky, portréty i realistické sochy, navrhoval medaile. Žil a tvořil v Rudolfově u Českých Budějovic.