Olej na plátně, 80x122 cm. Signováno vpravo dole Jiří Kaucký 1908. Rámováno.
Nejdelší strana: 126 cm
o autorovi: 1880 – 1935
Malíř. Studoval kreslení na UMPRUM u J. Schikanedera a na AVU v Praze u V. Hynaise. Žil a pracoval v Jindřichově Hradci, také jako restaurátor zámecké výzdoby zámků v J. Hradci a Červené Lhotě. Vystavoval od r. 1908. Maloval podobizny, krajiny, architekturu i zátiší.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.