Akvarel, 42x29 cm. Signováno vpravo dole Tomášek 1941. Rám, sklo.
Nejdelší strana: 59 cm
o autorovi: 1898 -?
Malíř. Studoval u prof. A. Reynolta na École de dessin v Paříži, v ateliéru sochaře Bartfaye v Nitře a malbu portrétů a aktů u malíře V. Veselého v Pardubicích. Vyučoval na dívčí škole v Praze-Smíchově. Malířsky zobrazoval krajinu východních Čech, Slovenska a Prahy, maloval také portréty a zátiší.