Antonín Kroča - Lenka

Olej na sololitu, 120x86 cm. Signováno vpravo dole Kroča. Rámováno.

Nejdelší strana: 125 cm

Obraz Lenka je typickým zástupcem tvorby Antonína Kroči, v níž se zřetelně projevuje energické rozvolnění rukopisu a výrazové pojetí barevnosti. Malba pochází z období Kročova díla, které je typické zaměřením na tematiku ženského těla. Autor zde bravurně uplatňuje svou polohu gestické malby. Rychlé spontánní tahy na divákovy smysly apelují svou živelností a energií tvůrčího procesu, kterou umělec prostředkuje a zároveň usměrňuje. Kontaktní povaha tvorby se zde jasně prosazuje v technice malby umělcovými vlastními prsty. Struktura tahů a volba barev současně vytváří hluboký dojem prostoru a tělesnosti figury. Jde o krásnou ukázku tvorby jednoho z předních českých umělců gestické abstrakce.

o autorovi: Narodil se v Hukvaldech r. 1947.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 117.000 Kč.

vydraženo velký formát
117460. Lenka
Dražba ukončena:27.06.2024 20:38:53
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč