Glazovaná keramika ve tvaru košíku, ručně zdobená. Čínská produkce ze druhé půle 20. století. Béžový podklad s malbou polychromovaným emailem ve stylu pozdní satsuma (nishikide), naspodu značeno. Výška 24 cm, hrdlo koše 18,5 cm, dno o průměru 8 cm. Nepoškozeno, ve sbírkovém stavu.