Helena Wiesnerová - Barevná kytice v malovaném džbánku

Olej na plátně, 67x60 cm. Signováno vpravo dole Helena Wiesnerová 1937. Rámováno.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1877 – 1975
Malířka květin a zátiší. Byla dcerou významného mecenáše umění Alexandra Brandeise. Studovala v soukromé škole Antonína Slavíčka. V r. 1903 odjela do Paříže, kde se seznámila se svým budoucím manželem, malířem Adolfem Wiesnerem (1871 – 1942), se kterým společně vystavovala v r. 1916 v Rubešově galerii v Praze. Za 2. světové války byla vězněna v terezínském ghettu, kde pracovala v uměleckých dílnách na ozdobných předmětech pro německé firmy. Koncentrační tábor přežila a do své smrti v r. 1975 žila u syna ve Velké Británii.

86337. Barevná kytice v malovaném džbánku
Dražba ukončena:30.11.2022 21:46:18
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč