Olej na lepence, 50x70 cm, signováno vlevo dole F. Hradecký 46, nerámováno.
1909, Lysá nad Labem - 1952, Nové Město na Moravě
Student ČVUT (1935). Dále se učil na VŠU v Praze (prof. A. Hofbauer) a na UK tamtéž. Věnoval se krajinomalbě a figurální tvorbě. Své náměty často čerpal v Polabí. Maloval také předměstská zákoutí, kolotoče, cirkusy, kavárny a restaurace.