Nejdelší strana: 66 cm
Dřevo, látka, výška stolu 64 cm, průměr desky 66 cm. Značeno. Šachy, plast.
Pozn.: Mírně poškozeno. Stav odpovídá přiložené fotodokumentaci. 1 šachová figurka poškozena.
o autorovi: 1913-1998
Architekt, malíř, designér. Vystudoval Mistrovskou škola stolařskou v Praze a Státní speciální školu pro vnitřní architekturu. Mezi léty 1936 – 1948 pracoval pod vedením Jindřicha Halabaly ve Spojených uměleckoprůmyslových závodech v Brně, poté se přestěhoval do Bratislavy, kde se v národním podniku Vývoj nábytkářského průmyslu a v podniku Tatra Pravenec podílel na vývoji nového nábytku. Byl členem SČVU. Za svoji tvorbu získal řadu ocenění.