Bedřich Havránek - V horách

Akvarel na papíře, 32x22 cm. Signováno vpravo dole Hawránek. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.

Nejdelší strana: 34 cm

o autorovi: 1821 - 1899
Narodil se v Praze. Již v patnácti letech začal studovat pražskou AVU u prof. Mánese, Rubena a Haushofera. Po ukončení studií navštívil Francii, Polsko, Švýcarsko, Anglii, Bavorsko, Rakousko a Německo. Patřil k oblíbeným malířům rakouského arcivévody a cestovatele Ludvíka Salvátora Toskánského, který byl jeho žákem. Podle skic, které mu arcivévoda posílal z cest a později i Havránkových vlastních fotografií zpracoval obrazový doprovod několika cestopisů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč.

posouzeno znalcem
114126. V horách
Zbývá:9 dnů, 2 hodin
Konec dražby:24.04.2024 20:44:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 300 Kč