Akvarel, 28x38 cm. Signováno vpravo dole Franta Havránek. Rám i papír mírně poškozeny.
Nejdelší strana: 44 cm
o autorovi: 1887 – 1964
Malíř, speleolog. Studoval na akademii výtvarných umění ve Vídni, pokračoval v Mnichově, Paříži, Berlíně, Londýně a Drážďanech. Procestoval Itálii, vzdělání si stále doplňoval studiem filosofie. Byl krajinářem, zobrazoval rodnou Hanou, Valašsko, ale nejvíce okolí Važce a Tatry. Založil Tovaryšstvo výtvarných umelcov Tatran, které sdružovalo československé výtvarníky v Karpatech. Sbíral lidové písně, projektoval dřevěnou architekturu, r. 1922 objevil, zpřístupnil a popsal četné prostory ve Važecké jeskyni, kde také vykonával funkci správce.