Giuseppe Mallai - Interiér s postavami

Nejdelší strana: 76 cm

Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vzadu Giuseppe Mallai. Rámováno.

Mallaiův styl, je často přirovnávaný k surrealismu či metafyziké tvorbě.
Jak sám Mallai uvedl, jeho malba „je úzce spjata se znalostí dějin umění, které se distancuje od instinktivního a spontánního, bezprostředního provedení“.
Vše je reálné; tvary, anatomie, květiny, ovoce, nástroje, podlaha…Všechno je zjevně pravda, nebýt magie/fantazie,..počínaje barvami, průhledností a přítomností symbolických prvků čerpaných z umělcovy osobní zkušenosti.

Giussepe Mallai předčasně umírá v roce 2007 na vzácné onemocnění ALS.

top
125261. Interiér s postavami
Zbývá:32 dnů, 22 hodin
Konec dražby:31.10.2024 20:00:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:8 000 Kč