Nejdelší strana: 76 cm
Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vzadu Giuseppe Mallai. Rámováno.
Mallaiův styl je často přirovnávaný k surrealismu či metafyzické tvorbě.
Jak sám Mallai uvedl, jeho malba „je úzce spjata se znalostí dějin umění, které se distancuje od instinktivního a spontánního, bezprostředního provedení“.
Vše je reálné; tvary, anatomie, květiny, ovoce, nástroje, podlaha…Všechno je zjevně pravda, nebýt magie/fantazie,..počínaje barvami, průhledností a přítomností symbolických prvků čerpaných z umělcovy osobní zkušenosti.
Giussepe Mallai předčasně umírá v roce 2007 na vzácné onemocnění ALS.
o autorovi: 1945 – 2007
Italský malíř