František Boček - Klečící

Nejdelší strana: 80 cm

Kombinovaná technika A23-12/30, 60x50 cm. Signováno vpravo dole F. Boček 72. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 - 1981
Grafik, malíř, pedagog. Studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství ČVUT Praha a na PedF UK v Praze u prof. Boudy. Pohotový kreslíř, vytvořil stovky portrétních studií a karikatur, stovky grafických listů, pracoval s novými, nekonvenčními technikami. Působil pedagogicky v Karlových Varech, řadu mladých studentů přivedl k výtvarné práci. Vystavoval se Svazem českých výtvarných umělců. Jeho díla jsou ve sbírkách v GU Karlovy Vary.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 500 Kč.

92439. Klečící
Dražba ukončena:26.03.2023 21:32:54
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč