František Blažíček

61085. Noční motýl

popis: Olej na sololitu, 98x98 cm. Signováno vpravo uprostřed Blažíček. Rámováno.
Obraz se zúčastnil mnoha autorových výstav po celé Evropě. Poté byl restaurován a je ve výborném stavu.


Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

 

dražba ukončena: 01.07.2021 22:28:51

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 11 000 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (01.07.2021 22:23:50) 7493
11 000 Kč 01.07.2021 22:23:51 7859
10 000 Kč limit (01.07.2021 22:23:32) 7493
9 500 Kč 01.07.2021 22:23:33 7859
9 000 Kč 01.07.2021 22:22:23 7493
8 500 Kč 01.07.2021 22:20:57 7859
8 000 Kč 01.07.2021 22:20:38 7493
7 500 Kč 01.07.2021 22:19:38 7859
7 000 Kč 01.07.2021 22:18:32 7493
6 500 Kč 01.07.2021 22:18:05 7859
6 000 Kč 01.07.2021 22:09:08 7493
5 500 Kč 01.07.2021 21:37:07 7859
5 000 Kč limit (01.07.2021 21:37:06) 7493
4 700 Kč limit (01.07.2021 20:14:27) 7493
4 600 Kč 01.07.2021 20:14:28 7859
4 500 Kč limit (01.07.2021 20:13:22) 7493
4 400 Kč 01.07.2021 20:13:23 7859
4 300 Kč limit (01.07.2021 18:38:09) 7493
4 200 Kč limit (01.07.2021 18:38:08) 7859
3 800 Kč limit (01.07.2021 18:37:55) 7859
3 700 Kč 01.07.2021 18:37:56 7493
3 600 Kč limit (01.07.2021 18:37:50) 7859
3 500 Kč 01.07.2021 18:37:51 7493
3 400 Kč limit (01.07.2021 15:25:13) 7859
3 300 Kč 30.06.2021 22:58:31 841
3 200 Kč 30.06.2021 14:34:29 7859
3 100 Kč 26.06.2021 10:20:49 1212
3 000 Kč limit (26.06.2021 10:20:41) 6490
3 000 Kč 26.06.2021 10:20:42 1212
2 900 Kč limit (24.06.2021 6:24:34) 6490
2 800 Kč 24.06.2021 6:24:35 3229
2 700 Kč limit (24.06.2021 6:24:27) 6490
2 600 Kč 24.06.2021 6:24:28 3229
2 500 Kč limit (21.06.2021 12:55:30) 6490
2 400 Kč limit (17.06.2021 11:56:03) 3229
2 300 Kč 17.06.2021 11:56:04 7859
2 200 Kč 14.06.2021 18:49:09 3229
2 100 Kč 13.06.2021 12:29:58 7859
2 000 Kč 10.06.2021 16:29:36 8518
1 900 Kč 03.06.2021 16:55:10 3229
1 800 Kč 03.06.2021 12:47:43 7859
1 700 Kč 02.06.2021 21:47:07 3229
1 600 Kč 31.05.2021 20:02:29 1212
1 500 Kč limit (31.05.2021 11:20:50) 8518
1 400 Kč 31.05.2021 11:20:51 7859
1 300 Kč 30.05.2021 19:48:23 8518
1 200 Kč 30.05.2021 18:07:55 7011
1 100 Kč 28.05.2021 21:49:59 3229
1 000 Kč 28.05.2021 21:18:03 8518