Akryl na plátně, 75x55 cm. Signováno zezadu WEAREBACKINDAHOOD. Nerámováno.
Nejdelší strana: 75 cm
Včelári je hravé a výrazně barevné dílo, ve kterém se lidské figury prolínají se světem hmyzu a symbolů. Obraz pulzuje pohybem, rytmem a radostí z chaosu – včely zde fungují jako motiv energie, spolupráce a neustálého dění. Syrová kresba, výrazné kontury a vrstvené barvy vytvářejí skladbu blízkou současnému art brut a street-artu, kde se humor mísí s lehkým neklidem. „Včelári“ působí živelně, přístupně a zároveň zanechávají prostor pro osobní interpretaci diváka.
o autorovi: WEAREBACKINDAHOOD je vizuálny umelec súčasnej generácie, narodený koncom 20. storočia. Vo svojej tvorbe čerpá inšpiráciu zo street artu a pop artu, pričom spája vizuálny jazyk ulice s estetickými princípmi populárnej kultúry.
Jeho diela sú charakteristické živou farebnosťou, dynamickou kompozíciou a často aj zdánlivo chaotickým usporiadaním prvkov, ktoré však ponecháva priestor na individuálnu interpretáciu. Každý obraz je vizuálnou hádankou – plátnom plným významov, ktoré si divák skladá sám.
Technicky pracuje s akrylom a sprejom, čo mu umožňuje kombinovať precízne ťahy s expresívnym gestom. Jeho štýl je surový, autentický a zároveň hravý – rovnako ako ulica, z ktorej vzišiel.
Instagram: @wearebackindahood