Vojtěch Doležil - Z židovské Prahy

Olej na kartonu, 29x32 cm. Signováno vlevo dole Voj. Doležil. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 43 cm

o autorovi: 1882 - 1961
Narodil se ve Velkých Kunčicích na Moravě. Studoval AVU v Drážďanech a UMPRUM v Praze u prof. Maška a Preislera. Ve své tvorbě se věnoval figurálním tématům a krajinomalbě. Pedagogicky působil na státním ženském učitelském ústavu v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

96021. Z židovské Prahy
Dražba ukončena:04.06.2023 20:44:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč