Olej na plátně, 85x98 cm. Signováno vpravo dole Voj. Doležil 1919. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena. V levém horním rohu průstřel z Pražského povstání.
o autorovi: 1882 - 1961
Narodil se ve Velkých Kunčicích na Moravě. Studoval AVU v Drážďanech a UMPRUM v Praze u prof. Maška a Preislera. Ve své tvorbě se věnoval figurálním tématům a krajinomalbě. Pedagogicky působil na státním ženském učitelském ústavu v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.