Vladimír Šavel - Akt s květinou

Olej na sololitu, 80x54 cm. Signováno vpravo dole Šavel 85. Rámováno.

Nejdelší strana: 94 cm

o autorovi: 1921 – 2006
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Odborné keramické škole v Praze u V. Vokálka a K. Valouška, a na AVU v Praze u F. T. Šimona a V. Silovského. Maloval krajiny (severní Čechy a Teplice), figurální kompozice a akty, umělecky významná jsou jeho zátiší. Pracoval v cyklech (Mizející krajina, Mizející Ervěnice), věnoval se pracím pro architekturu. Vyučoval výtvarnou výchovu na odborné keramické škole a LŠU v Teplicích. Jeho práce jsou zastoupeny v různých regionálních galeriích.

91355. Akt s květinou
Dražba ukončena:05.03.2023 20:02:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč