Olej na kartonu, 50x60 cm, signováno vpravo dole Viktor Klein, rám, zaskleno.
1870, Praha - 1939, Praha
Žák École nationale des Arts decoratifs v Paříži (1890), poté studia na UMPRUM v Praze (1890-1896). Po dokončení UMPRUM se vzdělával na
AVU (1896-1897, prof. J.V. Myslbek) a soukromě studoval u Antonína Slavíčka. Věnoval se figurálním sujetám, podobiznám a krajinomalbě.
Na počátku své tvorby se zabýval i sochačstvím. Vystavoval zejména v Praze.