Vendula Ratajová - Růže s kloboukem

Olej na dřevě, 10x15 cm. Signováno vpravo dole Ratajová 83. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 28 cm

o autorovi: 1945
Malířka. Studovala na AVU Praha u profesorů Oplta a Smetany. Věnuje se figurální malbě a zátiší. Náměty k figurálním kompozicím často nachází v divadelním světě herců, baletek a komedie dell´arte, zátiší bývají inspirována všedními věcmi domova. Její malba je fauvistická, ovlivněná zejména Matissem. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, Ministerstva kultury ČR, GHMP, Východočeské galerie v Pardubicích, GVU v Karlových Varech a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 800 Kč

90583. Růže s kloboukem
Dražba ukončena:26.02.2023 21:37:36
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč