Václav Křížek

45935. Soubor 2 prací Václava Křížka

popis: 2x kresba, 29x20 cm, 30x23 cm. Oba signovány V. Křížek 78. 1x rám, pasparta, sklo. 1x rám, sklo.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1920 - 1981
Studoval v letech 1939 -1945 u J. Bendy a F. Tichého na UMPRUM v Praze a soukromě též u V. Špály a V. Sychry. V letech 1961 – 1970 byl ředitelem Střední odborné školy výtvarné. Ve své tvorbě se věnoval zejména figurální malbě, městskému prostředí i zátiším. Vystavoval doma i v zahraničí, např. Belgii. Je zastoupen v řadě galerií, např. ve Středočeské, GHMP, Bukurešti, St. Petesburgu a dokonce i v Národní galerii v Londýně.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 28 000 Kč.

dražba ukončena: 10.06.2020 20:15:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 700 Kč