Stanislav Menšík - Rytíř

Kombinovaná technika, 36x25 cm, signováno vpravo dole St. Menšík 43, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 – 1970
Malíř, grafik. Studoval soukromě u Alfonse Muchy. Začínal jako malíř historických a biblických motivů a realistických obrazů ze života. Později maloval zátiší, kytice a především krajinu – Jeseníky a Olomoucko. Od r. 1938 pořádal téměř každoročně výstavy ve svém ateliéru na Kopečku u Olomouce. Jeho práce jsou zastoupeny v Muzeu umění v Olomouci, MG v Brně, GVU Kroměříž a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

13581. Rytíř
Dražba ukončena:25.10.2017 20:50:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 100 Kč