Stanislav Menšík - Pohled na Praděd

Olej na překližce, 34x88 cm. Signováno vpravo dole S. Menšík 67. Rámováno.

Nejdelší strana: 100 cm

o autorovi: 1912 – 1970
Malíř, grafik. Studoval soukromě u Alfonse Muchy. Začínal jako malíř historických a biblických motivů a realistických obrazů ze života. Později maloval zátiší, kytice a především krajinu – Jeseníky a Olomoucko. Od r. 1938 pořádal téměř každoročně výstavy ve svém ateliéru na Kopečku u Olomouce. Jeho práce jsou zastoupeny v Muzeu umění v Olomouci, MG v Brně, GVU Kroměříž a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

124394. Pohled na Praděd
Zbývá:7 dnů, 20 hodin
Konec dražby:06.10.2024 20:04:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:700 Kč