Signováno nečitelně - Abstrakce

Olej na plátně, 110x88 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 123 cm

Předložená malba nese příznačné rysy umění lyrické abstrakce. Autor díla soustředil pozornost zejména na originální přístup k zacházení s technikou a výrazovost barevnosti. Prostor malby vytváří barevné segmenty, které se spájí do dynamické struktury, vzájemně se prolínají a prostupují. Podmanivá barevnost je založena na odstínech z teplé části spektra, které opticky vystupují směrem k divákovi, zatímco pozadí dominují tmavé tóny a modrý úsek v pravé části obrazové plochy. Vzniká tak působivý efekt enigmatického tryskání či letu, který strhává divákův pohled do nitra obrazu. Vyzdvihnout je třeba i technickou příznačnost díla, která využívá možností netradičních způsobů nanášení barev na podložku. Přestože signaturu nelze spojit s konkrétním autorem, plné vyjádření imaginativní svobody v uplatnění výrazových prostředků z tohoto díla činí velmi kvalitního zástupce abstraktní malby, který se vyznačuje vysokou výtvarnou hodnotou.

velký formát
Signováno nečitelně
111497. Abstrakce
Zbývá:4 dnů, 6 hodin
Konec dražby:29.02.2024 20:06:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč