Rudolf Gudden - Na procházce

Olej na kartonu, 50x38 cm. Signováno vlevo dole R. Gudden. Rámováno.

Pozn.: Vzadu přípis.

Nejdelší strana: 67 cm

Impresivně laděná figurální scéna z venkovského prostředí: trojice žen kráčí otevřenou krajinou pod jasnou oblohou. Autor staví obraz na lehkosti světla a živém, pastózním tahu štětce – postavy jsou zachyceny spíše jako barevné hmoty a rytmus siluet než jako detailní portréty, což dodává dílu bezprostřednost a pohyb. Kontrast bílých a světlých tónů šatů s modří nebe a tlumenou zelení polí vytváří svěží, letní atmosféru.

Kompozice působí civilně a přitom malířsky velmi efektně: Gudden pracuje s krátkým štětcem a barevným valérem, díky čemuž obraz „dýchá“ a zůstává vizuálně živý i z odstupu. Atraktivní sběratelská práce s oblíbeným žánrovým motivem, adjustováno v dekorativním rámu

o autorovi: Německý malíř žánrových scén a krajiny

Rudolf Gudden
152358. Na procházce
Zbývá:16 dnů, 9 hodin
Konec dražby:28.01.2026 20:07:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 000 Kč

3 000 Kč 23.12.2025 22:20:24 15031