Olej na kartonu, 50x38 cm. Signováno vlevo dole R. Gudden. Rámováno.
Pozn.: Vzadu přípis.
Nejdelší strana: 67 cm
Impresivně laděná figurální scéna z venkovského prostředí: trojice žen kráčí otevřenou krajinou pod jasnou oblohou. Autor staví obraz na lehkosti světla a živém, pastózním tahu štětce – postavy jsou zachyceny spíše jako barevné hmoty a rytmus siluet než jako detailní portréty, což dodává dílu bezprostřednost a pohyb. Kontrast bílých a světlých tónů šatů s modří nebe a tlumenou zelení polí vytváří svěží, letní atmosféru.
Kompozice působí civilně a přitom malířsky velmi efektně: Gudden pracuje s krátkým štětcem a barevným valérem, díky čemuž obraz „dýchá“ a zůstává vizuálně živý i z odstupu. Atraktivní sběratelská práce s oblíbeným žánrovým motivem, adjustováno v dekorativním rámu
o autorovi: Německý malíř žánrových scén a krajiny