Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vlevo nahoře Fremund 53. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Nejdelší strana: 112 cm
Malířsky působivá zimní krajina s motivem vesnické uličky, která se ztrácí mezi zasněženými zahradami a domky na horizontu. Fremund staví kompozici na výrazné perspektivě cesty a rytmu holých stromů, jejichž tmavé větve kreslí do modravé oblohy jemnou, grafickou síť. Sníh není pojat jako jednolitá plocha – autor jej modeluje v chladných zeleno-modrých valérech a přidává barevné akcenty na plotech a fasádách, čímž scéně dodává život a světelnou hloubku.
Obraz působí klidně a zároveň moderně díky zjednodušeným tvarům a kultivované barevnosti. Reprezentativní práce z 50. let, vhodná do interiéru jako nadčasová zimní nálada.
o autorovi: 1928 - 1969
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 520 000 Kč