Otto Eckert - Mísa

Keramika, průměr 30 cm, výška 15 cm. Signováno Eckert 77.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1910 – 1995
Sochař a keramik. Studoval na hořické sochařsko-kamenické škole, poté na UMPRUM v Praze ve speciálce Karla Štípla. Začal pracovat v porcelánce EPIAG v Březové, později v Praze a ve vlastní dílně v Kralovicích. Od r. 1946 začal učit na VŠUP v Praze (ateliér porcelánu a keramiky), v letech 1960 – 1966 byl zde rektorem. Byl členem a viceprezidentem Academie internationale de la ceramique. Vytvářel jednoduchou užitou keramiku pod vlivem funkcionalismu. Během života získal velké množství českých i zahraničních ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

98039. Mísa
Dražba ukončena:02.07.2023 20:59:11
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 000 Kč