Nejdelší strana: 44 cm
Sklo, mosazná montáž, výška 44 cm. Neznačeno.
Stav odpovídá přiložené fotodokumentaci.
Impozantní párové vázy v duchu vrcholné secese/Jugendstilu, kde se střetává hluboký kobaltově modrý tón skla s efektní, plasticky tvarovanou mosaznou montáží. Elegantně protažené hrdlo a široká ramena doplňuje bohatě členěný, ornamentální „koš“ u paty se stylizovanými rostlinnými motivy a drobnými nožkami. Charakteristickým prvkem jsou vysoké, otevřené boční úchyty s plynulými křivkami, které vázám dodávají sochařský, výrazně dekorativní vzhled.
Reprezentativní interiérový solitér i sběratelsky atraktivní dvojice – vhodné na konzoli, krbovou římsu či do haly; působivé i jako samostatné objekty bez květin. Stav odpovídá stáří, místy běžná patina na kovu.
o autorovi: Značka německé továrny na kovové zboží ve stylu secese, fungující kolem přelomu 19. a 20. století