Orivit - Velké párové secesní vázy

Nejdelší strana: 44 cm

Sklo, mosazná montáž, výška 44 cm. Neznačeno.

Stav odpovídá přiložené fotodokumentaci.

Impozantní párové vázy v duchu vrcholné secese/Jugendstilu, kde se střetává hluboký kobaltově modrý tón skla s efektní, plasticky tvarovanou mosaznou montáží. Elegantně protažené hrdlo a široká ramena doplňuje bohatě členěný, ornamentální „koš“ u paty se stylizovanými rostlinnými motivy a drobnými nožkami. Charakteristickým prvkem jsou vysoké, otevřené boční úchyty s plynulými křivkami, které vázám dodávají sochařský, výrazně dekorativní vzhled.

Reprezentativní interiérový solitér i sběratelsky atraktivní dvojice – vhodné na konzoli, krbovou římsu či do haly; působivé i jako samostatné objekty bez květin. Stav odpovídá stáří, místy běžná patina na kovu.

o autorovi: Značka německé továrny na kovové zboží ve stylu secese, fungující kolem přelomu 19. a 20. století

Orivit
152444. Velké párové secesní vázy
Dražba ukončena:28.01.2026 21:33:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč