Akvarel na kartonu, 40x27 cm. Signováno vpravo dole Nesázal. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Rám autorský umělecký, bohatě ručně vyřezávaný do masivního dřeva, povrch ošetřen šelakovým lakem. Autor použil v námětu dominantní postavu se zakomponováním chalup horňáckých v pozadí s pohořím Bílých Karpat, včetně pokrytí střešních plášťů chalup slámovými doškami, jež pro snadnou dostupnost materiálu byly běžnými na každé vesnici, zejména v 18. a 19. století. Vynikající akvarelová malba dává vyniknout krojové pestrosti a nevšednosti kroje, v němž je v ornamentu zachyceno dědictví předchozích generací. Obraz vzniklý okolo r. 1909 přímo na Horňácku. Nedostupný autor na trhu s uměním v rozsahu folklorní malby. Kvalitní, galerijní dílo s velkým investičním potenciálem!