Olej na plátně, 53x72 cm, signováno vlevo dole M. Neubertová 1941, rám.
1899, Praha
Žákyně krajinářské školy Al. Kalvody, poté se učila u V. Malého a Maxima Kopfa. Malířka krajin a květinových zátiší. Namalovala četné množství krajin z cest (Tatry, Francie, Jugoslavie...). Hojně vystavovala v zahraničí (Brusel, Paříž, San Francisco,...).
Pozn.: Malba poškozena.