Olej na plátně, 105x125 cm. Signováno, datováno vzadu M. Krajc 2005. Rámováno.
Pozn.: Obraz s názvem Outcast ( Vyvrhel ) je z období studií z roku 2005. Na studenskou dobu, lze hovořit o velkoformátovém díle, v původní adjustaci. V příznačném expresivně laděném rukopise je zřetelný vliv M. Rittsteina. Znázorněná osoba Bonvivána s lahví vína a bohatého prostírání na dlouhém stole,podtrhuje doutník v rukách Vývrhele. Sociální témata lidí na okraji či vrcholu společnosti se objevují v raných dílech autora.
Nejdelší strana: 134 cm
o autorovi: 1984
Malíř. Studoval na SUPŠ Praha Žižkov obor scénografie a na AVU Praha malbu u M. Rittsteina (2003-2009). Ke svému uměleckému vyjádření používá expresivní styl a abstrakci. Je členem malířské skupiny Obr. Na stáži v Madridu se stal vítězem výtvarné soutěže Seat Arte Emoción.
V zastoupení Kodl Contemporary.
Nejvyšší dosažená cena 300000 kč.