Karel Votlučka - U statku

Olej na kartonu, 33x31 cm. Signováno vpravo dole K. Votlučka. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1963
Narodil se v Plzni. Absolvoval na pražské AVU u profesorů Preislera a Nechleby. Dále byl žákem prof. Švabinského. Maloval uličky a zákoutí staré Prahy, často se ve své tvorbě vracel do rodné Plzně. Po druhé světové válce se mu velkou inspirací stalo Slovensko. Tvořil oleje, akvarely, dřevoryty, linoryty, lepty a litografie.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

33910. U statku
Dražba ukončena:26.06.2019 22:30:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 400 Kč