Karel Votlučka - Plzeň - Františkánský klášter

Kombinovaná technika. 35x45 cm. Signováno vpravo dole Karel Votlučka 1930 X. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen. Papír mírně zašpiněný.

o autorovi: 1896 - 1963
Narodil se v Plzni. Absolvoval na pražské AVU u profesorů Preislera a Nechleby. Dále byl žákem prof. Švabinského. Maloval uličky a zákoutí staré Prahy, často se ve své tvorbě vracel do rodné Plzně. Po druhé světové válce se mu velkou inspirací stalo Slovensko. Tvořil oleje, akvarely, dřevoryty, linoryty, lepty a litografie.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

302384. Plzeň - Františkánský klášter
Dražba ukončena:04.12.2019 20:17:40
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 200 Kč