Karel Tondl - Zámek Týnec u Klatov

Olej na plátně fixovaný na kartonu, 46x34 cm. Signováno vlevo dole K. Tondl. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

o autorovi: 1893-1980
Narodil se v Krásnu nad Bečvou. Studoval pražskou AVU u prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského. Grafiku vystudoval na Sorbonně v Paříži. Absolvoval studijní cesty do Německa, Polska, Itálie, Španělska, Jugoslávie a USA. Šest let pracoval v Paříži a ve Švýcarsku. Byl zakladatelem SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Arts v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar. Ve své tvorbě se věnoval hlavně grafice, ale také olejomalbě a akvarelu. Získal řadu ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

302023. Zámek Týnec u Klatov
Dražba ukončena:08.11.2019 20:15:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:800 Kč

800 Kč 01.11.2019 17:54:27 2485