Karel Tondl

61599. Na procházce

popis: Kombinovaná technika, 22x31 cm. Signováno vlevo dole K. Tondl 1950. Rám, sklo.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1893-1980
Narodil se v Krásnu nad Bečvou. Studoval pražskou AVU u prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského. Grafiku vystudoval na Sorboně v Paříži. Absolvoval studijní cesty do Německa, Polska, Itálie, Španělska, Jugoslávie a USA. Šest let pracoval v Paříži a ve Švýcarsku. Byl zakladatelem SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar. Ve své tvorbě se věnoval hlavně grafice, ale také olejomalbě a akvarelu. Získal řadu ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

dražba ukončena: 27.06.2021 20:03:10

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 700 Kč