Karel Tondl

301063. Matka s dítětem

popis: Olej na plátně, 69,5x54 cm. Signováno vpravo dole K.Tondl 1919. Nerámováno.

o autorovi: 1893-1980
Narodil se v Krásnu nad Bečvou. Studoval pražskou AVU u prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského. Grafiku vystudoval na Sorboně v Paříži. Absolvoval studijní cesty do Německa, Polska, Itálie, Španělska, Jugoslávie a USA. Šest let pracoval v Paříži a ve Švýcarsku. Byl zakladatelem SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar. Ve své tvorbě se věnoval hlavně grafice, ale také olejomalbě a akvarelu. Získal řadu ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

dražba ukončena: 28.09.2019 20:19:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 800 Kč

800 Kč 28.09.2019 9:04:16 143
700 Kč 27.09.2019 11:04:37 5811